Horoskop

Horoskop

Horoskop

Horoskop to z języka greckiego podglądać. W astrologii oznacza przepowiednię lub charakterystykę drugiej osoby, czy też wydarzenia. Te przepowiednie, czy wydarzenia wyczytuje się na podstawie układu ciał niebieskich według daty, godziny i miejsca.

Horoskop jest jedną z metod wróżbiarstwa, których współczesna nauka nie uznaje, a krytycy uznają, że horoskop tworzy się wykorzystują tendencyjność poznawczą i ogólnikowe stwierdzenia, które pozwalają stworzyć iluzję skuteczności. Mimo wszystko horoskop cieszy się dużą popularność pośród ludzi.

Horoskop można zobaczyć w prawie każdej prasie kolorowej, jednak mają one głównie formę zabawy, charakter ogólny.

Uszeregowany jest według dat urodzenia, za którymi powiązany jest znak zodiaku. Prawdziwy horoskop działa na innych zasadach.

Współcześni astrolodzy, którzy zajmują się horoskopem profesjonalnie, a nie tak, jak w prasie kolorowej, zajmują się głównie wykreślaniem i interpretacją horoskopów indywidualnych dla poszczególnych osób. Wykorzystują oni pozycje planet oraz dodatkowych punktów, które wiążą się z datą, godziną i miejscem urodzenia.

Według tego osoba, dla której jest on wykreślany może usłyszeć, co czeka go w przyszłości.

Horoskop w religii chrześcijańskiej to grzech. Jeżeli chrześcijanin wierzy w horoskopy to grzeszy. Jest to zaprzeczenie pierwszego z dziecięciu przykazań. Według wiary zdarzenia, które przytrafią się człowiekowi zna tylko Bóg, więc wszystkie inne elementy, które pokazują przyszłość to kłamstwo i grzech.

http://biancas.pl
– autor artykułu