Przyszlosc

Przyszlosc

Przyszlosc

Przyszłość to część linii czasu, która ma się dopiero wydarzyć. Jest to część czasoprzestrzeni, w której nie miały jeszcze miejsce zdarzenia, lecz dopiero się one wydarzą. Jest to przeciwieństwo przeszłości, czyli tego co już było, co się wydarzyło oraz teraźniejszości, która dzieje się w tym momencie.

Rozważanie, rozmyślanie nad przeszłością zajmuje pewnie miejsce w filozofii oraz życiu duchowym człowieka.detektywitrojmiasto.pl – detektyw gdańsk Jest rzeczą nad którą się zastanawia, rozmyśla. Wyobraźni, marzenia, pozwala nam zobaczyć coś, co może w przyszłości się wydarzyć, lecz tak naprawdę nie wiem, czy tak będzie.

Przyszlosc

Jest to w pewien sposób gdybanie. Dzięki logicznemu rozumowaniu możemy pewne rzeczy przewidzieć i uniknąć ich oraz ich przykrych konsekwencji, lecz najczęściej tyczy się to tylko pewnych rzeczy i nie w długim okresie czasu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć pewnych rzeczy na dłuższy okres czasu, ponieważ nie znamy różnych okoliczności pobocznych.

Niektórzy twierdzą, że potrafią przewidywać przyszłość pozazmysłowo. Do takich osób zaliczamy wróżki, wróżbitów, wyrocznie, które od wieków cieszą się szacunkiem i zaufaniem. Istnieją pseudonauki – astrologia, czy chiromancja, które powstały po to, aby móc przewidywać przyszłość.

Również religia jest doskonałym przykładem rozważań nad przyszłością, protetyka trójmiasto nad tym co będzie, o śmierci, końcu świata.

– autor artykułu